/Files/images/календар.jpg

КАЛЕНДАР СПОРТИВНИХ ДАТ

нагадає вам про головні спортивні свята та дати із спортивного життя, які необхідно врахувати при організації масових спортивних заходів.

Спортивні свята, зібрані в календарі, допоможуть вам слідкувати за календарем улюблених видів спорту.

15 СІЧНЯ - Всесвітній день снігу (МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗИМОВИХ ВИДІВ СПОРТУ)

/Files/images/зимові види.jpg

Цей день святкується з 2012 року за ініціативою Міжнародної федерації лижного спорту (FIS).

Всесвітній день снігу (World Snow Day) має й іншу назву - Міжнародний день зимових видів спорту. Адже традиційно сніг пов'язаний із зимовими видами спорту. Мета свята - привернути увагу перш за все дітей та молоді до активного способу життя. За задумом Міжнародної федерації лижного спорту, в цей день (який у 2017 році випадає на 15 січня) в різних країнах світу повинні проходити святкові "снігові фестивалі". На цих фестивалях всі бажаючі можуть позмагатися в катанні на ковзанах, лижах, сноуборді, санках і т.д.

"Цей день дає можливість насолодитися снігом, познайомитися з кимось і зануритися в світле майбутнє зимових видів спорту, які будуть сприйматися не тільки як змагання, а й як розвага, - пояснює ідею свята президент Міжнародної федерації лижного спорту Жан-Франко Каспер. - сьогоднішні діти часто дивляться в майбутнє з песимізмом, і ми сподіваємося, що завдяки цьому заходу ми зможемо показати їм та їхнім сім'ям, скільки задоволення вони можуть отримати завдяки снігу, зберігаючи при цьому здоровий, безпечний і екологічний спосіб життя".

Ініціатива знайшла підтримку у громадян, що найкращим чином доводить актуальність Всесвітнього дня снігу. Так, якщо в перший рік проведення свята (2012) в ньому взяли участь понад 20 країн світу, серед яких США, Канада, Австралія, Швейцарія, Фінляндія, Німеччина, Великобританія, Норвегія, Польща, Туреччина, Казахстан, Україна і інші, то в наступного року кількість країн-учасниць збільшилася до 40.

Україна, до речі, одна з тих країн, де World Snow Day можна святкувати не абстрактно, а безпосередньо валяючись в снігу або катаючись на лижах. Так що не втратимо свій шанс на здоровий і спортивний спосіб життя!

6 КВІТНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СПОРТУ НА БЛАГО РОЗКВІТУ МИРУ

/Files/images/День спорту.jpg

6 квітня весь Світ відзначає Міжнародний день спорту заради розвитку та миру (International Day of Sport for Development and Peace).

23 серпня 2013 Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла рішення відзначати6 квітняякМіжнародний день спорту.

Як зазначається у відповідній оонівській резолюції, спорт, який є одним із інструментів освіти, розвитку і миру, сприяє зміцненню співробітництва, солідарності, терпимості, розумінню і соціальній інтеграції, як на місцевому, так і на національному і міжнародному рівнях.

Його внутрішні цінності, такі як командний дух, чесність, дисциплінованість, повага до супротивника і правил гри сприймаються в усьому світі і можуть застосовуватися для зміцнення солідарності, соціальної згуртованості та мирного співіснування.

Спорт об’єднує нас навколо позитивних цінностей і сприяє зміцненню культурі діалогу за межами національних кордонів. Історія спорту свідчить про те, що він здатен руйнувати стереотипи, ініціювати і посилювати рух за права і гідність кожної людини, привертаючи до них увагу всього світу.

Крім Міжнародного дня спорту, що відзначається сьогодні, існує також і Міжнародний Олімпійський день, який щорічно відзначають 23 червня (дата утворення Міжнародного олімпійського комітету).

Відомо, що на сьогодні майже два мільярди людей у світі є недостатньо фізично активними. Фізично активні діти на 15% частіше вступають до вишів, а фізично активні підлітки менш схильні до згубних звичок.

Інвестиції в спорт, включно з часом, обладнанням і приміщенням, втричі більш рентабельні, ніж затрати, пов’язанні з медичним обслуговуванням.

У День спорту влаштовують всілякі спортивні змагання, зокрема 10-кілометрові забіги і марафони, колективні спортивні ігри. Прикметно, що цього дня, 120 років тому (6‒15 квітня 1896) в Афінах відбулись перші сучасні літні Олімпійські ігри. Звісно, до помпезності нинішніх олімпіад їм було ще далеко, але все одно, вони стали справжнім святом спорту. Тоді у міжнародних змаганнях брали участь 241 спортсмен із 14 країн світу, було розіграно 43 комплекти нагород у 9 видах спорту. Наступним олімпійським містом став Париж, хоча була пропозиція весь час проводити ці міжнародні змагання в Греції. Олімпіада повернулася в Афіни аж через 100 з лишнім років– у 2004.

6 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ

/Files/images/теніс.jpg

Всесвітній день настільного тенісу (Word Table Tennis Day) ще дуже молоде свято – вперше він відзначався 6 квітня 2015 року. Але це не завадило йому стати популярним практично у всьому світі. Ініціаторами заснування нової спортивної дати виступила Міжнародна Федерація настільного тенісу (International Table Tennis Federation, ITTF) з метою популяризації даного виду спорту, його просування в різних країнах, об'єднання людей, що захоплюються ним, і, звичайно ж, пропаганди здорового способу життя. А проведення свята саме 6 квітня було приурочено до Міжнародного дня спорту на благо розвитку світу . Настільний теніс (відомий також як «пінг-понг») з'явився більше сторіччя тому , а сьогодні він є олімпійським видом спорту (з 1988 року). Це спортивна гра, заснована на перекиданні спеціального м'яча ракетками на ігровому столі з сіткою за певними правилами. Метою гравців є досягнення ситуації, коли противник не зможе відбити, або не правильно відіб'є м'яч.

7 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

/Files/images/день здоровя.jpg

7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров'я. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я та об’єднало у своїх рядах представників 191 держави світу.

Вперше святкування відбулося в 1950 році. Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя і боротьба з поширенням різних захворювань. Щороку для офіційних заходів, присвячених дню здоров'я, вибирається окрема тема: активність життя, вплив клімату на здоров'я людини, медична допомога людям, постраждалим в результаті надзвичайних ситуацій і т.д.

23 ЧЕРВНЯ -МІЖНАРОДНИЙ ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДЕНЬ

/Files/images/МОД.jpg

Щороку 23 червня святкується Міжнародний олімпійський день. Всі урочистості проводяться на честь відродження олімпійського руху.

Ідея про створення спеціального дня для святкувань вперше прозвучала ще в далекому 1947 році в Стокгольмі. А через рік це свято було офіційно визнане.

Засновником олімпійських ігор можна назвати П'єра де Кубертена. А сталося це так: у далекому 1894 році, коли проходив Міжнародний конгрес з проблем фізичного виховання. Тоді ентузіаст олімпійського руху барон П'єр де Кубертен підніс комісії своє бачення Олімпійських ігор. Всі його напрацювання були схвалені, і було прийнято рішення, що з того часу раз на чотири роки будуть проходити Олімпійські ігри, які були відродженням давньогрецьких олімпіад. А сталося все це 23 червня, і саме ця дата була обрана, щоб святкувати Міжнародний олімпійський день. Метою відзначення було не тільки відродження ігор, але й залучення молоді до спорту.

Перші олімпійські ігри пройшли через два роки, в 1896 в Греції. Тоді в них взяло участь 14 країн і 241 спортсмен. Змагання проходили в 9 різних видах спорту. Кожного року ігри ставали популярнішими. Наприклад, в 2004 році, в тій же Греції, на таких же змаганнях було більше 200 країн, близько 15 тисяч атлетів і 28 видів спорту, де розігрувалися медалі. Це підтверджує, що старання всіх, хто брав участь у створенні Олімпійських ігор, були не марними. А хартія, яка говорить: "Олімпійський рух має своїми цілями виховувати молодь за допомогою спорту в дусі кращого взаєморозуміння і дружби, сприяючи, таким чином, створенню кращого і більш спокійного світу", чудово виконує своє призначення.

Цього дня щорічно прийнято влаштовувати різні спортивні заходи. Головним, з яких можна назвати масовий забіг. Його довжина завжди визначається станом здоров'я учасника. Крім цього в Міжнародний олімпійський день проходить безліч концертів, виставок, лекцій та майстер-класів. І головною їх метою є популяризація спорту та олімпійських ігор у всьому світі.

2 ЛИПНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СПОРТИВНОГО ЖУРНАЛІСТА

/Files/images/журнал.jpg

Міжнародний день спортивного журналіста (англ. International Sports Journalist Day) — професійне свято, яке відзначається щорічно 2 липня.

Міжнародний день спортивного журналіста відзначається з 1995 року за ініціативою Міжнародної асоціації спортивної преси(фр.Association Internationale De La Presse Sportive, AIPS). Організація була утворена 2 липня 1924 року в Парижі й об'єднує близько півтори сотні національних спілок журналістів. У міжнародний день спортивного журналіста AIPS і національні асоціації спортивних журналістів проводять урочисті засідання. У багатьох країнах у цей день нагороджуються найкращі представники засобів масової інформації в галузі спорту. В українів цей день у багатьох редакціях газет, журналів, телевізійних каналів, інформаційних агентств, радіостанцій вшановують найкращих спортивних журналістів.

Ряд видань 2-го липня проводять спеціальні спортивні заходи, участю в яких журналісти пропагують фізкультуру, спорт та здоровий спосіб життя.

20 ЛИПНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШАХІВ В УКРАЇНІ

/Files/images/шахи.jpg

Міжнародний день шахів (англ.International Chess Day)— міжнародне свято, присвяченегрі в шахи. Відзначається щорічно,20 липня.

Міжнародний день шахів відзначаєтьсяз 1996 року.Ініціатива створення такого свята належить Усесвітній шаховій федерації (ФІДЕ). Цього дня під її егідою проводяться різноманітні тематичні заходи та змагання.

1 листопада 2011 року Постановою Верховної Ради України «враховуючи вагомі досягнення українських шахістів у змаганнях на міжнародному рівні, з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади і громадських об'єднань до шахового спорту як високоінтелектуального, доступного і наймасовішого виду спорту, забезпечення державної підтримки і розвитку шахів, примноження потенціалу та популяризації шахів серед молоді, зміцнення міжнародного авторитету України завдяки досягненням шахістів» проголошено 20 липня День шахів в Україні.

8 СЕРПНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ АЛЬПІНІЗМУ

/Files/images/альпінізм.jpg

Свято Міжнародний день альпініста святкується в першій декаді серпня. Виникло на початку 2000 років. Присвячене першому вдалому сходженню на пік гірської вершини Монблан швейцарскіми альпіністами Жаком Бальма і Мішелем-Габріелем Паккардом в 1786 році.

Ландшафт нашої планети несе в собі дивовижне поєднання найрізноманітніших рельєфних «рішень», серед яких майже чверть усієї земної поверхні припадає на гори. Краса і велич усього життя на землі особливо відчувається саме в таких місцях. Перебуваючи на вершині, подолавши нелегкий маршрут на шляху до її досягнення, можна цілком ясно відчути це. Сходження на вершину гори є справжнім випробуванням і може бути під силу далеко не кожній людині. Із самих незапам’ятних часів, долаючи себе, людина прагнула стати ближче до неба. Саме на вершинах пагорбів і гір вона шукала прямого спілкування зі своїм Творцем і отримувала великі одкровення. Вершина дуже часто приваблювала людину, і може бути тому, щоб показати людині її справжню цінність. Цінність для світу, для життя, без суєти і помилкової гордині.

Сучасний альпінізм - це і вид спорту, і робота, і вид активного відпочинку. Сходження на вершину гори, як і спуск з неї, подолання перешкод і небезпек як і раніше вимагають від людини високої самовіддачі. Ціна помилки, яка може стати не поправною, вельми висока і все ж людина не звикла відступати, як не відступили у свій час Жак Бальма і Мішель-Габріель Паккард, завдяки яким 8-го серпня 1786-го року у 18:23 вперше в світі був досягнутий пік гірської вершини Монблан, висота якого досягає 4810 метрів над рівнем моря.

Саме цей День, в середовищі професіоналів і любителів даного виду діяльності та спорту, за даними проекту DilovaMova.com і прийнято вважати Міжнародним днем альпінізму. Причини, що спонукали цих двох сміливих швейцарців на цей подвиг, об’єднали собою як чисто спортивний інтерес і своєрідне захоплення, так і звичайні життєві меркантильні міркування. Розсудіть самі: на зорі становлення альпінізму вершина Монблан являла собою лише віху, щабель, який прагнула подолати людина. До них її вже кілька десятиліть безуспішно намагалися подолати багато і це навіть призвело до того, що одним з потерпілих поразку в цій гонці була призначена значна грошова винагорода для тих, кому вдасться це зробити першими, що стало одним з важливих чинників у мотивації. Так альпінізм переступив чисте захоплення, дав поштовх і базу для більш практичного і навіть комерційного застосування. На даний момент багатьом з нас вже давно відомо про такий напрямок, як промисловий альпінізм, незамінний вид діяльності для сучасних міст і мегаполісів. Примітним і знаковим залишається той факт, що на нашій планеті налічується 14-ть восьмитисячників і вже є люди, які побували на кожній з цих вершин. Висота, технічна складність маршруту, його протяжність і характер далеко не єдині перешкоди в цій нелегкій справі. Перша і найголовніша перешкода по колишньому і завжди знаходитися всередині самої людини, і це може відзначити будь-який альпініст.

ДРУГА СУБОТА ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ ФІЗКУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ

/Files/images/день фізкульт.jpg

Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ Президента від 29 червня 1994 року № 340/94).

Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба, почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім'я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного. Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР.

Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відмічені «золотим м'ячем» як найкращі футболісти Європи. Визнана у світі і українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних і 4 бронзові) — це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей.

Сьогодні на спортивному небосхилі України сяють нові зірки. Боксерів Володимира і Віталія Кличко, Олександра Усика, плавчиню Яну Клочкову, гімнастику Ганну Безсонову, легкоатлетку Жанну Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва, альпініста Владислава Терзиула, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших знають далеко за межами України.

27 ВЕРЕСНЯ-ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ

/Files/images/туризм.jpg

Всесві́тній де́нь тури́зму— свято, що відзначається щорічно 27 вересняз метою пропагандитуризму, висвітлення його внеску векономікусвітової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн.

Свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в1979 року в місті Торремолінос, Іспанія.

У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристської організації— головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму, що є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму, розробкою та впровадженням світової туристичної політики.

14 ЖОВТНЯ -ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

/Files/images/козак.jpg

День захисника́ Украї́ни—свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом і неробочим днем.

14 жовтня — День українського козацтва відзначається в Україні відповідно до Указу Президента України від 07 серпня 1999 року № 966/99. Зазначене свято встановлено, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення.

10 ГРУДНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ФУТБОЛУ

/Files/images/футбол.jpg

У шанувальників футболу всього світу є своє свято - Всесвітній день футболу. Подякувати за нього можна ООН, яка і запропонувала його відзначати 10 грудня кожного року. Таким чином міжнародне співтовариство віддає дань цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя. Перша згадка про футбол як «про гру в м’яч ногами» історики знайшли в китайських джерелах, що датуються другим тисячоліттям до нашої ери. Називалася вона Цу Чю, що означає «штовхати ногою». Гра у футбол дозволяла китайським воїнам підтримувати добру фізичну форму. Коли вперше з’явилася ця гра точно ніхто не знає. Деякі стверджують, що попередником футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії в VIII столітті. На бойовищі, після битви, вони копали ногами відрубані голови супротивника. Про цю грі відомо досить мало - те, що були ворота і воротар, те, що гра була частиною фізичної підготовки солдатів, і що вона була відома вже три тисячі років тому. У футбол грали й у Давній Греції, і Римі близько двох з половиною тисяч років тому. У Греції ця гра називалася «битва за м’яч», з чого можна припустити, що грали в неї відповідно, застосовуючи різноманітні прийоми бойових мистецтв.

Кiлькiсть переглядiв: 1860

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.