Звільнення від уроку фізкультури: порядок отримання та терміни

Фізична культура - це предмет (урок), який присутній в розкладі кожного школяра. Відвідувати даний урок повинен кожен учень. Однак у деяких людей може бути звільнення від фізкультури. У даній статті мова піде саме про це. Ви дізнаєтеся, як отримати звільнення від фізкультури в школі або іншому навчальному закладі. Також ознайомитеся з термінами таких обмежень і зразком довідки.

Порядок отримання звільнення від уроку фізкультури

Фізкультура є предметом, під час занять яким людина проявляє свою фізичну активність. У деяких випадках учневі можуть бути протипоказані подібні навантаження. Саме тоді і дається звільнення від фізкультури. Зразок такої довідки в кожному медичному закладі свій. Навчальний заклад не встановлює свої обмеження і умови складання таких документів.

Як складається звільнення від фізкультури?

Для початку варто сказати, що термін обмеження фізичних навантажень може бути різним. Все залежить від того, наскільки важка травма або захворювання було перенесено учнем.

Звільнення від фізкультури в школі або вищому (середньому) навчальному закладі має виглядати наступним чином.

У верхньому правому куті вказуються дані медичного закладу, який видає подібну довідку. Обов`язково пишеться повне найменування. Найчастіше такі бланки вже надруковані заздалегідь. Лікарю необхідно буде лише вписати дані учня і його діагноз. Нижче вказується тип довідки. У нашому випадку це звільнення. Дане слово написано посередині довідки. Після цього йде довільна форма викладу діагнозу. Обов`язково вказується повні прізвище, ім`я та по батькові пацієнта, а також рік народження. Всі ці дані записуються в давальному відмінку. Після індивідуальних даних записується діагноз або перенесене захворювання. Також тут має бути позначено, на який час дано звільнення від фізкультури. У нижній частині довідки ставиться дата видачі документа, підпис лікаря та печатка медичного закладу. Тільки при наявності індивідуального штампу документ вважається дійсним.

Кому дається звільнення від фізичних навантажень?

Звільнення від фізкультури у ВНЗ або школі дається тим учням, які перенесли застуду або вірусне захворювання. Також при хронічних недугах може бути отримана така довідка. Іноді звільнення від фізкультури зовсім не вимагає наявності документа.

Розглянемо індивідуальні випадки і терміни отримання звільнення.

Мінімальний термін звільнення

Звільнення від фізкультури у ВНЗ або старших класах школи може бути отримано кожної дівчинкою під час критичних днів. У цей період не можна піддавати організм сильним фізичним навантаженням. Іноді таке звільнення може бути частковим і поширюватися лише на певні види вправ. Також звільнення на короткий термін від занять фізичною культурою може бути видано безпосередньо викладачем. Якщо учень відчуває себе погано: у нього болить голова, підвищився тиск або відчувається слабкість, вчитель дозволяє не навантажувати свій організм. Найчастіше дане звільнення дається лише на одне заняття. Вже до наступного уроку учень повинен відчути себе набагато краще або принести довідку з медичного закладу.

Звільнення на один або два тижні

Дане обмеження в фізичні вправи може бути показано після перенесених вірусних або бактеріальних захворювань. Так, після ГРВІ, ГРЗ, бронхіту або запалення дихальних шляхів видається звільнення від занять фізичною культурою на строк до двох тижнів. Варто зазначити, що довідка може бути дана і на один тиждень. Все залежить від тяжкості перенесеної інфекції та проведеного лікування. Подібна довідка видається лікуючим педіатром або терапевтом. Вона не є особливо серйозним документом і вважається дійсною за наявності особистої печатки лікаря.

Звільнення терміном на один місяць

Даний термін обмеження фізичних навантажень може бути дійсний при перенесенні захворювання вірусного характеру. Так, краснуха, вітряна віспа, кір та інші досить серйозні недуги зобов`язують до звільнення від занять фізкультурою. Також довідка видається терміном на один місяць в тому випадку, коли учень переніс незначне хірургічне втручання: видалення апендикса, діагностичну лапароскопію і деякі інші операції. В даному випадку звільнення повинно бути підтверджено не тільки педіатром або терапевтом, а й головним лікарем медичного закладу. Такі довідки завжди мають печатку стаціонару, в якому проводилося лікування.

Звільнення на три місяці

При отриманні деяких травм або після операцій може бути рекомендовано обмеження від фізичного навантаження строком до трьох місяців. Так, легкий струс, травма рук або ніг, вивихи та інші недуги зобов`язують відмовитися від уроку фізкультури на вказаний термін. В цьому випадку довідка повинна бути завірена спеціальною комісією лікарів, які після огляду і вивчення історії хвороби приймають рішення, на яке час варто звільнити учня від навантажень.

Рівно на один рік

Така довідка також повинна бути видана спеціальної незалежною комісією. Подібне звільнення видається при серйозних травмах або вроджених дефектах грудної клітини, рук, ніг. Також при захворюваннях травної системи може бути видано звільнення на даний термін. При цьому обмеження буває частковим. Все залежить від тяжкості захворювання. Після закінчення зазначеного терміну може бути повторно отримана така довідка. У цьому випадку звільнення дається на термін, який встановлює лікарська комісія.

Довічне звільнення від занять

Таке звільнення від фізичних навантажень дається тільки інвалідам або дітям з вродженими дефектами. Так, при епілепсії, захворюваннях нервової системи, психічні відхилення, підвищеної гіперактивності може бути отримана така довідка. Видається вона незалежною комісією після попереднього обстеження організму широким колом фахівців. Часто такі документи надаються вже під час вступу до навчального закладу. В цьому випадку вам не доведеться додатково відвідувати лікарів і отримувати документ, який звільняє вас від фізичних навантажень.

Отже, розглянуто різні випадки, коли необхідно оформляти звільнення від фізкультури. У деяких випадках може бути досить заяви батьків, в якому вони вказують причину обмеження навантаження. Таке звільнення буває коротким. Для більш тривалого обмеження необхідно пройти обстеження і отримати лікарську рекомендацію.

Отримуйте звільнення від фізкультури при наявності певних показань!

Не піддавайте свій організм навантаженням, якщо цього робити не можна! В іншому випадку можуть з`явитися неприємні наслідки і ускладнення.

Займайтеся фізкультурою правильно і будьте здорові!

Кiлькiсть переглядiв: 6998

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.